OKIS - Albion Team 2-3

okisalbionOKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle - Albion Team 2-3 (-21,-21,19,15,-6)

Po wtorkowej porażce w tie breaku w Gliwicach udaliśmy się na zaległy mecz do Gaszowic z drużyną, która mimo że znajduje sie w dole tabeli wcale nie jest taka słaba tym bardziej iż co mecz mają jakiegoś nowego zawodnika co świadczy o ich zdeterminowaniu.
Mieliśmy wygrać szybko za 3 punkty, żeby odbudować morale w drużynie i tak też podeszliśmy do tego.
Pierwszy set pod nasze dyktando choć łatwo nie było. Co zbudowaliśmy sobie kilkupunktową przewagę, to za chwilę tracimy ją poprzez głupie błedy. Na szczęście większa motywacja po naszej stronie była widoczna co przełożyło sie na wygrany set do 21. Drugi set powtórka z rozrywki.

Gramy swoje i mimo błedów w różnych elementach jednak jesteśmy skuteczniejsi i wygrywamy drugą partie w tym samym stosunku punktowym. Wtedy jak to często bywa każdy już jest pod prysznicem bo wszystko idzie jak trzeba i mecz się sam wygra. Oczywiście błędne myślenie. Przestajemy przyjmować zmuszając naszego rozgrywającego do ciągłęgo biegania po czym i tak atakujemy w aut lub siatkę. Mnóstwo błedów z zagrywki dokłada naszym rywalom darmowych punktów i wygrywają do 19. Czwarty set to już dobicie przeciwnika bo Gaszowice wykorzystują naszą słąbą grę w ciagu dalszym. Skutecznie na zagrywce i przede wszystkim w ataku powoduje, że wygrywają z wielkim spokojem do 15. No i mamy kolejny Tie break. Na szczęście sytuacja powtarza się z Gliwic i ten kto wygrał pierwsze dwa sety budzi się w ostatnim wygrywając mecz. Od początku seta pełna profeska w naszym wykonaniu. Wraca dobry serwis, przyjęcie, atak i pojawia się skuteczny blok. Miażdżymy przeciwnika grając w taki sposób jaki chcielibyśmy grać każdy set, bo potrafimy trzymać taki poziom. Wygrywamy 5 seta do 6 zdobywając tym samym 2 punkty i gonimy rywali w tabeli pamiętając iż mamy jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania z drużyną Hold My Beer.
We wtorek zawita do nas lider grupy - drużyna Top Ten Rybnik. Wygrywają wszystko kasując przeciwnikó na swojej drodze. Jednak mają na swoim koncie jedną porażkę właśnie z naszą drużyną. Liczymy na to iż mecz będzie bardzo ciekawy na wysokim poziomie i zakończy się kolejną naszą wygraną.